
Hokejové
Ak sa ako hokejista nechcete vzdať ani po sezóne hokeja, kúpte si hokejové inline korčule, ktoré vám tie zimné budú v mnohom pripomínať. Korčule pre letný variant hokeja majú topánku tuhú a odolnú s menšími a mäkkými kolieskami s priemerom 72 až 80 mm. Vďaka tomu vás budú korčule dobre poslúchať aj v zákrutách a umožnia rýchle šprinty. Na bežné jazdenie si však vyberte iné, hokejové korčule sú ťažšie, teda menej pohodlné na dlhé vychádzky.
Pri bežnej jazde by ste nevyužili ani špeciálne bezpečnostné prvky a najrôznejšie hokejové výstelky. Korčule nezabúdajú ani na dostatočný odvod vlhkosti v podobe najrôznejších vetracích otvorov. Rovnako ako pri hokejových variantoch, aj tu si vyberte nižšie špeciálne modely určené špeciálne pre brankárov

Trekové
Iné označenie pre kolieskové korčule trekové je výraz quad, ktorý nám napovedá číslovku 4. Tieto korčule sú totiž vybavené štyrmi malými kolieskami. Vyžadujú preto maximálne hladký povrch, pretože sa ľahko môžu zaseknúť o nerovnosti.
V nízkych rýchlostiach sa naopak skvelé ovládajú a poskytnú potrebnú stabilitu na akékoľvek šantenie od otočiek po tancovanie. Na dlhšiu prechádzku sa ale príliš nehodia. Naopak pre všetko ostatné nájdete špeciálne prispôsobené typy. Či už sú vaším cieľom diskotéky na korčuliach, alebo najrôznejšie vonkajšie tréningy. Na vonkajšie korčuľovanie však vyberajte vždy o niečo väčšie kolieska.
Klasikou tohto typu je skutočne rozmanitý výber najrôznejších nápaditých designov. Filtrovať môžete jednoducho aj podľa pohlavia, napr.: kolieskové korčule dvojradové dámske.

Fitness
Univerzálnym a zrejme najrozšírenejším typom sú práve fitness kolieskové korčule, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Charakterizuje ich rýchlosť, komfort a stabilita. Veľkosť koliesok obvykle dosahuje 80 až 90 mm, zdatní jazdci môžu vyberať aj športovejšie verzie so 100 mm kolieskami, ktoré sú rýchlejšie.
Ženy si často vyberajú fitness korčule s 84 mm kolieskami, zatiaľ čo muži siahajú po 90 mm verziách. Jazdné vlastnosti fitness korčúľ vyniknú najlepšie na rovných cyklotrasách a inline chodníkoch. Ak teda od korčúľ očakávate zvýšenie kondičky alebo plánujete hromadné korčuľovanie v skupinke, tento model je pre vás ideálny.

Pretekárske
Cítite sa v korčuliach ako ryba vo vode, nerozhodí vás žiadny kamienok a milujete rýchlu jazdu? Potom je to jasné, pre vás sú v našej ponuke práve pretekárske kolieskové korčule. Vďaka dlhšej lište pojmú korčule 5 koliesok, ktorých priemer začína na 100 milimetroch. Vyššie priemery potom znamenajú pri mnohých (predovšetkým detských a kratších) modeloch naopak zníženie počtu koliesok na 3.
Jazda tak bude veľmi stabilná v priamom smere na hladkom povrchu aj vo vysokej rýchlosti. Naopak, ťažšia ovládateľnosť môže byť kameňom úrazu u menej zdatných korčuliarov. Pre potrebnú stabilitu siaha obuv až po členok, čo umožňuje nižší postoj. Z tohto dôvodu môže trvať určitý čas, kým si korčuliar zvykne na tento typ tvrdej a nízkej korčule.

Aggressive
Takto označené modely nájdeme aj pod názvom freestyle kolieskové korčule. Tie naopak vôbec o rýchlosti nie sú. Tento typ je určený hlavne do skateparku a podobných miest. Vydržať musia pády aj nárazy. Tieto náročné podmienky znamenajú jednoduchú možnosť výmeny poškodených dielov. Malé kolieska (50 až 60 mm) na krátkej lište zaistia potrebnú stabilitu pri jazdení na rampe.
Pevné a odolné konštrukcie vydržia aj náročnejšie zaobchádzanie, ako je jazdenie po schodoch, skákanie a iné triky. Ak by ste si však takéto korčule vybrali na výlety po cyklotrasách, tvrdo by ste narazili, a to možno aj doslova. Pre svoju pomalosť totiž nebývajú vybavené zadnou brzdou. Ťažká plastová topánka by bola tiež zbytočnou záťažou na rekreačné korčuľovanie.

Mestské
Medzi pomalšie typy sa radia aj mestské kolieskové korčule street. Tie majú pevný skelet prispôsobený na prekonávanie rôznych prekážok na cestách mestom. Streetové korčule si kupujú skôr skúsenejší korčuliari, ktorí sa neboja vyraziť mimo chodník a sú schopní rýchlo zareagovať zmenou smeru.
Nordic
Veľmi špecifickým typom sú nordic korčule, ktoré majú len po jednom koliesku vpredu a vzadu. Tie majú priemer 150 milimetrov alebo viac a dajú sa nafúknuť vzduchom. Na hladkom povrchu ich ovládanie síce nie je ideálne, ale v náročnejšom teréne si oproti ostatným korčuliam prídete na svoje. Korčuľovanie na nich je porovnateľné s bežkovaním, vrátane používania palíc.
Freeskate
Podobne ako streetové korčule budú aj freeskate ideálne mimo inline chodníka. Oproti mestským korčuliam majú krátky spevnený rám a kolieska s priemerom 76 až 80 mm prispôsobené na rôzne triky a kreácie.
Zatiaľ čo street korčule teda slúžia iba pre jazdu medzi dvoma bodmi, pri freeskate korčuliach (známych tiež ako urban korčule) sa pri tomto presune počíta aj s preskakovaním prekážok, slalomom a inými kreáciami. Freeskatové korčule si tiež často vyberajú takí korčuliari, ktorí si jazdu po inline chodníku radi spestria o nejaké tie triky.