Výkon
Pri výkone klasicky platí, že čím väčší, tým lepší. Nie vždy ale potrebujete čo najvýkonnejší model. Na bežné práce v domácej dielni vám budú stačiť hodnoty do 0,4 kW. Na druhej strane stoja poloprofesionálne modely s výkonom viac ako 0,6 kW.
Napätie
V prípade akumulátorových prístrojov vás bude zaujímať hodnota dodávaného napätia. To býva najčastejšie 18 V, menej často 14 V. Pokročilejšie stroje pracujú s hodnotami 36 V a viac. Tomu však samozrejme zodpovedá aj cena. Na väčšinu činností postačuje spomínaných 18 V.
Krútiaci moment
Prakticky najdôležitejšia hodnota pri rázovom uťahovači je práve krútiaci moment. Ten určuje, akou silou bude stroj pôsobiť na skrutku. Udáva sa v newtonmetroch a opäť platí, že čím väčšia hodnota, tým lepšie. Na trhu nájdete aj modely s menej ako 250 Nm, ktoré však majú vyslovene hobby určenia.
Aby ste mali aspoň nejakú výkonovú rezervu, voľte minimálne 250 Nm. Hodnoty nad 600 Nm sú vyhradené pre poloprofesionálne stroje a stretnúť sa môžete aj s modelmi s viac ako 1 200 Nm.
Počet otáčok
Táto hodnota sa pohybuje najčastejšie medzi 2 000 – 3 000 ot/min. Číslo je síce dôležité, napriek tomu napr. už spomínaný krútiaci moment je zásadnejší. Počet otáčok totiž hovorí „len“ to, ako rýchlo bude pr áca odvedená a nehovorí o tom, ako kvalitne dokáže spoj utiahnuť alebo povoliť.
Počet rázov/príklepov
Pretože vyberáte rázový uťahovák, bude vás zaujímať aj počet rázov - príklepov. Práve tie pomáhajú pri povoľovaní spoja a ich hodnota sa pohybuje v jednotkách tisíc za minútu.
Maximálny priemer skrutky
Pri výbere vychádzajte z toho, s akým veľkými skrutkami budete pracovať. Označenie je zložené z písmena M a čísla udávajúceho priemer skrutky. M20 teda znamená, že prístroj zvládne pracovať so skrutkou s max. priemerom 20 mm.
Pri jednotlivých modeloch potom môžete nájsť rozmedzie priemerov, s ktorými uťahovač môže pracovať. Nemali by ste ho používať na iné než odporúčané priemery skrutiek.
Hmotnosť
S nižšou váhou sa vám bude ľahko manipulovať, toto pohodlie by však nemalo byť na úkor kvality materiálu. Aj preto sa môžete stretnúť s hobby prístrojmi s váhou menšou ako 2 kg.
Štandardom sú však 3 kg. V takom prípade sa s uťahovačom stále pohodlne pracuje a zároveň je stroj príjemne robustný.