Pristrihni svojej srsti krídelká! A je jedno, či ti rastie na tvári, hrudi alebo chrbte. Holiacim strojčekom osekáš aj dlhší porast na sexi strnisko. Ak to má tvoja polovička radšej úplne nahladko, a to bez ohľadu na miesto, holiaci strojček so žiletkou bude perfektným riešením. Mysli na to, že vďaka britve alebo holiacemu strojčeku ukážeš holú kožu a s ňou aj každý jej nedostatok. Preto by mala byť pleť poctivo ošetrovaná.
Alebo to chceš len trochu skrátiť? Strihni si našich radcov, možno ti pomôžu sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať.
Ako vybrať holiaci strojček? Ako vybrať zastrihávač?
Návod na holenie pre začiatočníkov
Bujný porast najskôr spriechodni zastrihovačom vlasov a fúzov so správne zvoleným nadstavcom. Vďaka tomuto kroku neupcháš umývadlo alebo vaňu (ak by si sa v nej neskôr holil) a zároveň sa nebudeš piplať s vyberaním zatočených kučier z úzkych čepieľok holiaceho strojčeka.
Skontroluj, či nie je žiletka tupá. Spoznáš to vďaka jemnému prejdeniu prstami po jej ostrí, podľa vyblednutého alebo vypadaného zvlhčujúceho pásika, a tiež podľa matného povrchu čepieľok. S takou hrôzou by si sa akurát tak porezal a vykrvácal (minimálne vo svojich predstavách).
V sprche navlhči všetko, čo máš v pláne oholiť. Chop sa peny alebo gélu na holenie a pusť sa smelo do toho!
Pri holení udržuj kožu napnutú a hol sa jemnými ťahmi. Aj keď si drsniak, s tlakom žiletky na koži to nepreháňaj.
Čepele často oplachuj zozadu aj spredu pod tečúcou vodou. Nech ťa ani nenapadne robiť si zbierku chlpov v umývadle napustenom vodou, to je nechutné. Oplachovaním pod tečúcou vodou pomáhaš čepeliam zbavovať sa zvyškov holiacej peny alebo gélu, oholených chlpov aj suchej kože.
Kožu opláchni a daj si poriadnu sprchu, nech na tebe nezostanú zabudnuté nánosy špiny ani kúsky chĺpkov.
Nezabudni svoju kožu po holení hydratovať krémom.