Pri zariadeniach ako sú televízory, monitory a displeje mobilných telefónov či tabletov označuje číslo udávané v hertzoch počet snímok, ktoré je zariadenie schopné zobraziť za jednu sekundu. Teda koľkokrát dokáže za jednu sekundu prekresliť zobrazený obrázok. Televízor s obnovovacou frekvenciou 120 Hz je teda schopný zobraziť až 120 snímok za jednu sekundu.
Vyššia zobrazovacia frekvencia sa prejavuje tak, že je premietaný obraz plynulejší. Na zobrazenie plynulejšieho obrazu vám ale nestačí iba televízor s vysokou obnovovacou frekvenciou. Už samotné zobrazované video musí byť v tejto vyššej hodnote FPS natočené a premietané. To isté platí napríklad aj pre počítačové monitory. Fakt, že máte monitor s obnovacou frekvenciou 240 Hz neznamená, že počítač bude túto hodnotu schopný dosiahnuť. Dosiahne ju len vo výnimočných prípadoch.
Prevažná väčšina filmových blockbusterov sa drží štandardu 24 FPS. Pre televízne vysielanie je typická hodnota 25 FPS a 30 FPS. Videá na YouTube a na podobných platformách potom často dosahujú aj 60 FPS. Videohry sa najčastejšie tiež držia hodnoty 60 FPS.
Ľudské oko vidí akékoľvek zábery s hodnotou nad 24 FPS relatívne plynulo.
Poznámka: FPS v hrách môže označovať ako už spomínanú snímkovú frekvenciu, tak ale aj celý žáner hier, a to first-person shooters - strieľačky z pohľadu prvej osoby. Tak sa tým nenechajte prekvapiť.